Powered by ZigaForm version 3.9.7.3

Zinde ve Sağlıklı Yaşam

KLİNİĞİMİZ HAKKINDA

Dr Semih Küçükcankurtaran Kliniği hastalarına “Zinde ve Sağlıklı Yaşam” sunmak hedefiyle 19 Ocak 2018 tarihinde kurulmuştur.

Amacımız kişiye özel tıbbi uygulamalar ve danışmanlık ile hastalarımızın zinde ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Bu amaçla hastalığa değil hastaya yoğunlaşarak kişiyi bütüncül olarak değerlendiriyoruz. Şifa bulmak için, ilaç, ameliyat vb standart tıbbi tedavilerle birlikte, beslenme, yaşam tarzı, ruhsal durum ile ilgili değişiklikler ve tamamlayıcı tedavilerden de fonksiyonel tıp bakış açısıyla yararlanıyoruz.

Ağrı tedavilerinde nöralterapi, visseral manuelterapi, uygulamalı kinezyoloji, akupuktur, ozon tedavisi, otolog hücre tedavilerinden yararlanılmaktadır.

Medikal estetik alanında botulinum toksin uygulamaları, dermal dolgu uygulamaları, cerrahisiz yüz germe ve askılama, gençlik aşısı, kollajen aşısı, vitamin aşısı, somon DNA aşısı gibi son dönemde popüler olan mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır. Saç dökülmesi konusunda saç mezoterapisi, kök hücre ile saç dökülmesi tedavisi yapılmakta ve saç ekimi konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Medikal estetik alanında teknolojik olarak Fractora Tedavisi, Lumecca Tedavisi, Dermapen Tedavisi ve İğnesiz Mezoterapi gibi uygulamalar yapılmaktadır.Zayıflama ve bölgesel incelme alanında diyetisyen hizmeti, zayıflama akupunkturu, Clatuu 360 Soğuk Lipoliz Tedavisi, ozon lipoliz, enzimatik lipoliz, Refit Radyofrekans Tedavisi, pasif jimnastik, pressoterapi ve G5 masajı gibi uygulamalar yapılmaktadır. Alerjilerde, sigara ve madde bağımlılıklarında ve birçok kronik hastalıkta destek tedavisi olarak nöralterapi, akupunktur ve ozon tedavisinden yararlanılmaktadır.

Kliniğimizde biorezonans ile tıbbi durum analizi yapılabilmekte ve birçok farklı yöntemle ağır metal ölçümleri, mineral düzeyleri, vitamin düzeyleri, besin duyarlılığı testleri, alerji testleri, bağırsak mikrobiyata analizi, bağırsak mantarı tespiti, latent doku asidozu tespiti, enzim ölçümleri, fruktoz duyarlılığı tespiti ve laktoz duyarlılığı tespiti yapılabilmektedir. Klinik olarak kişiye özel bütüncül tedavilerin, fonksiyonel tıp bakış açısının, yaş almanın yönetilmesi gerekliliğinin savunuculuğunu yapıyor ve bunları yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

DR SEMİH KÜÇÜKCANKURTARAN

13 Aralık 1988 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimini Özel Arı Fen Lisesi’nde ve tıp öğrenimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul Medipol Üniversitesi’nden mezoterapi uygulama sertifikası, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden ozon uygulama sertifikası, kupa terapisi uygulama sertifikası, akupunktur uygulama sertifikası ve fitoterapi uygulama sertifikası almıştır. Dr Turgay Altınbilek’ten nöralterapi eğitimi almış ve 5 basamaklı nöralterapi eğitimleri tamamlamıştır. Halen uygulamalı kinezyoloji ve visseral manuelterapi eğitimlerine devam etmektedir. 19 Ocak 2018 tarihinde kendi muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır.

Tıbbi İlgi Alanları: Ağrı tedavileri (baş, omurga, eklem vb), alerji tedavileri, kronik hastalıklarda destekleyici tedaviler, beslenme, kilo kontrolü, bölgesel incelme, medikal estetik, sağlıklı yaşam yönetimi, sigara ve madde bağımlılığından kurtulma konuları ile ilgilenmektedir.

Tıp Dışı İlgi Alanları: Yetişkin eğitimi, eğiticilerin eğitimi, proje yönetimi, stratejik planlama, liderlik, takım çalışması, bireysel ve kurumsal danışmanlık, web tasarımı, pyhton ile programlama ve tenis gibi konularla ilgilenmektedir.

SERTİFİKALAR

OZON UYGULAMA SERTİFİKASI

MEZOTERAPİ SERTİFİKASI

KUPA UYGULAMA SERTİFİKASI

AKUPUNKTUR UYGULAMA SERTİFİKASI

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

Tel_1 : +90 370 712 01 23

 

 

Emek Mahallesi, Aykaç Apartmanı, Muradiye Cd. D:9/2, 78600 Safranbolu / Karabük

 

13 + 6 =

Bizi Arayın

}

Mesai Saatlerimiz Pazar hariç her gün

10:00-19:00 saatleri arasında açığız

Online Randevu Alın

Dr. Semih KÜÇÜKCANKURTARAN