Powered by ZigaForm version 3.9.8.9.8

BOTULİNUM TOKSİN İLE DİŞ ETİ GÜLÜMSEMESİ TEDAVİSİ

Gülerken üst diş ve diş etlerinin fazla görünmesi rahatsız ettiğinde, gülümserken ağzı kapatma gereği duyulduğunda basit çözümü botox sağlar.

İdeal bir gülümsemede diş etlerinin görünmemesi istenir. Özellikle kadınlarda daha uzun olan üst 2 kesici dişin gülerken daha fazla görünmesi, fazladan bir çekicilik katar.

Kişi gülümsediğinde diş etleri 2 mm ve üzerinde görünüyorsa çoğunlukla diş etleriyle gülümseme söz konusudur. Bu durum gülümsemenin ahengini ciddi olarak bozar. Gülme sırasında ‘dişetleriyle gülümseme’ yapan kişilerde, burun kanadı ve dudak üst kısmını ‘levator labii superioris alaque nasi’ adlı bir çift kas çekmektedir. Bu kasın fazla aktif olduğu durumlarda, üst dudak kısalır. Üst dişler de kısa ise, dişetleri daha belirgin olarak izlenir.

Kendinden Emin Bir Gülümseme İçin

Burun kanatlarının yan sınırından 3-5 mm yanlara yapılan botoks enjeksiyonu ‘dişetleriyle gülümseme’ sorununuza çare olabilir. Enjeksiyon yapılacak bölgelere uyuşturucu krem sürüldükten sonra 5 dakika süren bir işlemle botoks enjeksiyonu yapılır. İşlem sonrası çalışma ve günlük hayatın devamında hiçbir kısıtlama bulunmaz. Doğru olarak uygulanıldığında şişlik ve morluk görülmeyen bu işlemin sonuçları 2-3 gün içinde başlar. 2 hafta içinde gülüşünüzün daha estetik olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntemin kalıcılığını sağlamak için, 4-8 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Bu yöntem;

  • Cerrahi ve diş tedavisinden çekinen,
  • Üst dudağı gülerken fazla yukarı kalkan,
  • Çenede kemik deformitesi olmayan,
  • Nörolojik bir hastalığı olmayan,
  • Hamile veya emzirme durumu olmayan,
  • Kanama bozukluğu olmayan 

kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

Tel_1 : +90 370 712 01 23

 

 

Emek Mahallesi, Aykaç Apartmanı, Muradiye Cd. D:9/2, 78600 Safranbolu / Karabük

 

1 + 5 =