Powered by ZigaForm version 3.9.7.3

OTOLOG HÜCRE TEDAVİLERİ

Kişinin kendisinden alınan kan ve dokuların çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirilip tedavi amacı ile tekrar aynı kişiye verilmesini içeren tedavi yöntemleridir. PRP, CGF, Akıllı Plazma, kök hücre ile cilt ve saç tedavileri olarak bilinen bu rejeneratif tedavi yöntemleri otolog hücre tedavileridir. Esas olarak hematolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmakla birlikte doku yenileyici etkileri ile kas iskelet sistemi sorunları ve kozmetik amaçlı olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

Otolog Hücre Tedavisi Nasıl yapılır?

Kişinin kendisinden alınan kan ve doku örnekleri santrifüj, inkübasyon vb işlemlere tabii tutularak ilgili otolog ürüne dönüştürülür. Kan alımı hastanelerde de yapılan rutin kan alımı şeklindedir.

Otolog ürün kimi zaman öylece ve kimi zaman ozonlanarak, mezoterapi yöntemi ile cilde ya da eklem içine uygulanır. Çeşitli görüntüleme yöntemleri ile çeşitli uzmanlık dallarında farklı uygulamaları bulunmaktadır.

Otolog Hücre Tedavisi Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır?

Kliniğimizde yalnızca ağrı tedavisinde, saç dökülmesi tedavisinde ve cilt yenileme amaçlı mezoterapi işlemlerinde kullanılmaktadır. Kliniğimizde PRP, Akıllı Plazma (Sanakin) ve kök hücre ile saç dökülmesi (Regenera Activa) tedavisi uygulamaları yapılmaktadır.

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

Tel_1 : +90 370 712 01 23

 

 

Emek Mahallesi, Aykaç Apartmanı, Muradiye Cd. D:9/2, 78600 Safranbolu / Karabük

 

14 + 12 =