Powered by ZigaForm version 3.9.8.9.8

OZON LİPOLİZ

Bölgesel zayıflama vücudun göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir.

Bölgesel incelme sağlamak için sadece diyet yapmak ne yazık ki yeterli olmayacaktır. Çünkü kilo vermek amacıyla yapılan diyetler hangi bölgelerden ne kadar kilo vereceğini belirlemez, vücudun genelinden kilo kaybı yaşayabileceğiniz gibi sorunlu olduğunuz bölgelerde de incelme yaşayabilirsiniz. Dediğimiz gibi diyetle alacağınız sonuç vücut genelinde bir incelme gözlenmesidir.

Ancak tüm bu çözümlerin yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte geliştirilen bazı cihazlar vardır. Bu cihazlar farklı çeşitlerde olup kişinin belli bölgelerinde incelme sağlamak amacıyla üretilmişlerdir. Aynı şekilde liposuction da cerrahi bir ameliyat olup kişinin bölgesel incelmesini sağlama amacını taşır. Bu durumda aslında dikkat edecek olursanız belirli bir bölgede toplanmış yağları eritmek ve bu yağların yerini kasların almasını sağlamak oldukça zorlu bir iştir

Spor yapmak belirli bölgelerdeki yağları yakarak bölgesel incelme sağlamasına rağmen yeni çözümlerle kıyaslandığında işe yaraması çok daha uzun bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Genelde gençlerin tercihi spor yaparak bu bölgesel yağlardan kurtulmak olmaktadır. Ancak spor yapmaya vakti olmayan, yaşı biraz daha ilerlemiş ve spor yapmakla zaman kaybetmek istemeyip daha hızlı sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercihi farklı olmaktadır.

Ozonla lipoliz yönteminin amacı vücutta istenmeyen ufak yağ birikintilerini ve topluluklarını ortadan kaldirmak. Aşırı kilo ve şişmanlik sorunu olan kişilerde başarili sonuç alabilmek için bu yöntem ile birlikte diyet ve egzersiz yapmalari şart.

Özellikle kalça, bel bölgesi, sirttaki yağ birikintileri, göbek, karin ön duvari, diz iç kisimlari ve kolda uygulanabilir.

Seans sayisi kişinin probleminin yoğunluğuna göre değişir ve ortalama 2-3 ay sonra bölgesel yağlanmalarda oldukça başarili sonuçlar sağlıyor.Bu yöntemde çok ince uçlu iğne ile problemli vücut bölgelerine belirli dozlarda periyodik bir şekilde ozon gazi enjekte ediliyor, enjekte edilen ozon gazi sayesinde vücutta oksijenizasyon artişi ve dolayisiyla lipoliz olayi artiyor. Bunun sonucunda damarlarda genişleme, bölgeye giden kan akişinda hizlanma, kollajen, elastin sentezinde hızlanma meydana geliyor. Dolayisiyla bölgede görülen zayiflama ile birlikte genel cilt kalitesinde iyileşme ve elastikiyet artişi gibi durumlar saptaniyor.

Ozonla yok edilen yağ hücrelerinin yerini zamanla bağ dokusunun almasi ile de bir-iki ay sonra bölgede sikilaşma ve toparlanma da sağlaniyor.

Bölgesel ozon tedavisine ek olarak major otohemoterapi dediğimiz kanla yapılan ozonterapi işlemini eklediğimiz taktirde ozon tedavisi ile bölgesel kilolu kişilerin metabolizma hizlandirma ve zayiflama hizini artirmiş oluruz. Ozonterapi çoğu şişmanda kan şekerinin düzenlenmesine yardimci olur ve açlik krizlerini önler. Vücudun yağladan enerji üretmesi için gerekli hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirir. Başta cilt olmak üzere beyin ve kaslarin kan dolaşimini arttirarak vücudun daha iyi oksijenlenmesine, enerjiye daha kolay ulaşmasina yardimci olur. Unutmamaliyiz ki asil doymasi gereken midemiz değil beynimiz ve algilarimizdir. Ozon tedavisi ile desteklenen metabolizma sonucu egzersize uyum desteklenir, fizik kapasite artar. Birkaç seans major ozonterapiden sonra ortaya çikan artmiş iyilik ve zindelik hali ve beyin algilarinin bu durumu onaylamasi süreci kazan-kazan modeli olarak ifade edilen ve kilo vermeyi adeta eğlenceye döndüren bir döngü oluşturur.

Ayrca ozontedavisi ile zayiflama ile paralel cilt ve cilt alti dolaşim düzenlendiğinden selülit sorunu da kolayca çözülmüş olur.

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

Tel_1 : +90 370 712 01 23

 

 

Emek Mahallesi, Aykaç Apartmanı, Muradiye Cd. D:9/2, 78600 Safranbolu / Karabük

 

6 + 1 =