Powered by ZigaForm version 3.9.7.3

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Sağlıklı bir insanın saç tellerinin yaklaşık 40 ila 80 tellik bir kısmı her gün dökülür. Saçlar bu şekilde kendisini yeniler ve sağlıklı saçlara bu şekilde sahip oluruz. Dökülen saçların yerine yenileri saç diplerinden çıkmakta çıkan tellerin sayesinde kellik sorunu ile karşı karşıya kalmamaktayız. Ancak dökülen saç sayısı ile çıkan saç sayısı arasında olumsuz bir şekilde denge bozulduğunda saç dökülmesi sorunu var diyebiliriz.

Dökülen saçların yerine aynı sayıda saç çıkmadığı bu durum ile karşı karşıya kaldığımızda saç köklerinin desteklenmesi büyük önem arz etmeye başlar. Saç köklerinin desteklenmemesi kellik sorununun ortaya çıkmasına neden olur. 

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Dökülen saçların yerine yeni saçların çıkması için mezoterapi seçeneği modern tıbbın sunduğu önemli bir çözümdür. Mezoterapi ile sorunlu bölgeye doğrudan ilaç desteği sağlanmaktadır. Bu ilaç desteğinin ağızdan oral yolla alınmasından çok daha etkili bir yoldur. Zira ağızdan alınan bir ilacın kafa derisine ulaşması için geçmesi gereken uzun bir yol vardır. Bu yol sindirim sisteminden başlayarak tüm dolaşım sistemini kapsamaktadır. Mezoterapide ise durum daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleşmektedir.

Dökülen Saçlarınıza Mezoterapi ile Çare 

Yukarıda da anlattığımız gibi saç köklerinin beslenememesi sonucu ortaya çıkan saç dökülmesi sorununa çözüm olmak üzere geliştirilmiş olan ilaçlar. Saç kılı kadar ince iğne ile saç köklerine enjekte edilerek yapılan saç mezoterapisi saç dökülmesine çözüm sunmaktadır.

Saç Mezoterapisi;

  • Saç köklerini besler ve canlanmasını sağlar.
  • Saç dökelmesi azaltır. Mevcut saçların güçlenmesini sağlar.
  • Dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesini sağlar. 
  • Saç yoğunluğunun artmasını sağlar.
  • Saç kalitesinin artmasını sağlar. 

Soru, istek ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz !

Tel_1 : +90 370 712 01 23

 

 

Emek Mahallesi, Aykaç Apartmanı, Muradiye Cd. D:9/2, 78600 Safranbolu / Karabük

 

9 + 2 =